fbpx

Kurios pasaulio šalys yra uždraudusios elektroninių cigarečių garinimą?

Oficialus požiūris į elektroninių cigarečių garinimą ar nikotino rūkymą yra labai skirtingas šiuo metu. Kai kurios valstybės tai skatina daryti, o kai kurios draudžia.

Yra daugiau nei 40 šalių, kurios turi tam tikrus draudimus naudoti elektronines cigaretes.

Kai kurios valstybės yra uždraudusios tik tam tikrus priedus, o kai kurios ir absoliučiai bet kokį e – cigarečių vartojimą ir naudojimą įskaitant ir pardavimą ir laikymą.

 Daugiausia šalių elektroninių cigarečių garinimą yra uždraudusios Azijoje, Vidurio Rytuose ir Pietų Amerikoje, nors vis tik griežčiausias draudimas lieka Australijoje. Kai kurios šalys kelią didelę painiavą – pavyzdžiui Japonijoje elektroninių cigarečių garinimas, laikymas ir pardavimas yra legalūs išskyrūs e – skystį , kuris turi nikotino jis Japonijoje yra nelegalus. Keistas dalykas tas, kad nekaitinami tabako gaminiai, tokie kaip IQOS ten yra legalūs.

Žemynai ir šalys, kuriuose yra draudimų susijusiu su elektroninėmis cigaretėmis

Amerika

 • Antigva  Barbuda Surinamas, Argentina, Brazilija ir Kolumbija – teisėta naudoti, neteisėta parduoti
 • Čilė – neteisėta parduoti, išskyrus patvirtintus medicinos produktus.
 • Meksika – teisėta naudoti, neteisėta parduoti. Padėtis Meksikoje yra sudėtinga, tačiau techniškai yra neteisėta parduoti produktus, kurie imituoja tabako gaminius. Nepaisant to, šalyje yra klestinti bendruomenė, kuriai vadovauja vartotojų grupė „Provapeo Mexico“. Pranešama, kad turistai, atvežantys į šalį garinimo įrangą, netrukdo nei muitinės pareigūnams, nei policijai.
 • Nikaragva – uždrausta: neteisėtai naudoti, neteisėtai parduoti nikotiną.
 • Jungtinės valstijos – teisėta naudoti, teisėta parduoti – tačiau parduoti produktus, pagamintus po 2016 m. Rugpjūčio 8 d, be FDA užsakymo yra draudžiama.

Afrika

 • Etiopija, Mauricijus, Uganda – teisėta naudoti, neteisėta parduoti.
 • Gambija – uždrausta: neteisėta naudoti ir parduoti.

Azija

 • Butanas, Brunėjus, Nepalas, Šri Lanka, Tailandas, Turkija – teisėta vartoti, neteisėta parduoti.
 • Kambodža, Singapūras, Turkmėnistanas – uždrausta.
 • Australija

Teisėta vartoti, neteisėta parduoti nikotiną. Australijoje nikotino turėjimas ar pardavimas yra neteisėtas be gydytojo recepto, tačiau vienoje valstijoje (Vakarų Australijoje) elektronines cigaretes yra legalu parduoti. Dėl šios priežasties, nepaisant įstatymų, klesti rinka. Baudos už turėjimą kiekvienoje valstybėje skiriasi, tačiau gali būti gana griežtos.

Europa

 • Norvegija – legalu naudoti, nelegalu parduoti nikotiną.

Kodėl šalys uždraudžia elektroninių cigarečių garinimą?

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir jos tabako kontrolės padalinys – Tabako kontrolės pagrindų konvencija (FCTC) . Pateikė visuotine sutartį, kurią pasirašė daugiau nei 180 šalių, PSO  skatino apribojimus ir draudimus e-cigaretėms nuo to laiko, kai ankstyviausi produktai atsirado Europos ir JAV krantuose 2007 m. PSO daro didelę (ir dažnai galingiausią) įtaką sveikatos ir rūkymo politikai daugelyje šalių, ypač skurdesnėse šalyse, kur PSO finansuoja programas, kuriose dirba daug visuomenės sveikatos specialistų.

Daugelis šalių mokesčių pajamų priklauso nuo tabako pardavimo, o ypač nuo cigarečių pardavimo. Kai kuriais atvejais vyriausybės pareigūnai sąžiningai nusprendžia uždrausti arba apriboti produktų vartojimą, kad būtų išsaugotos pajamos iš tabako. Dažnai vyriausybės pasirenka į savo tabako gaminių reglamentą įterpimą, kuris palengvina baudžiamųjų mokesčių įvedimą vartotojams. Pavyzdžiui, kai Indonezija įvedė 57 procentų mokestį e-cigaretėms, finansų ministerijos pareigūnas paaiškino, kad šio mokesčio tikslas buvo „apriboti degtukų suvartojimą“.

Visuomet būkite atsargūs

Jeigu vykstate į bet kokią kitą užsienio šalį, būtinai įsitikinkite, kad ten nėra uždraustas elektroninių cigarečių garinimas. Kitu atveju, galite turėti gana daug bėdų. Kiekvienos šalies bausmės yra skirtingos, todėl geriau yra apsidrausti.

https://www.shorturl.at/bst38

Elektroninės cigaretės, e cigaretės, e skysčiai už gerą kainą! – Vapecloud

Vapecloud – straipsniai apie elektronines cigaretes, jų nauda/žalą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://www.on.lt