fbpx

E cigaretė: privalumai ir trūkumai.

Paskelbtas vienas didžiausių kada nors tirtų tyrimų apie e cigaretė pasaulyje, tai paskelbė ,,Nacionalinė,didžiausia mokslų akademija”. Šiame straipsnyje bus apibendreinti šie tyrimai.

Elektroninė cigaretė, e – cigaretė, tyrimai

Šiame tyrime buvo tiriama elektroninių cigarečių žala sveikatai.

Ataskaitoje, su kuria galima išsamiai susipažinti čia. Apžvelgiama daugiau kaip 800 mokslinių tyrimų ir padaryta keletas išvadų apie įvairius sveikatos aspektus, kuriems gali turėti įtakos elektroninė cigaretė, dar vadinama e cigaretė.

Atsižvelgiant į tai, jog šiais laikais elektroninės cigaretės yra labai populiarios. Yra gana palanku ar net būtina skirti pajamų nuodugnių tyrimų atlikimui. Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis: daugiau kaip 12 procentų suaugusių žmonių bent jau yra išbandę e – cigaretė, o maždaug 3,7 procento reguliariai naudojasi e cigaretėmis.

Kaip ir žinome, jog elektroninių cigarečių poveikis sveikatai vis dar nėra aiškus. Tikėkimes NASEM padės išsiaiškinti šį mus ilgai kankinanti klausimą. Dabar mes pateiksime jums kelias išvadas, kurias patvirtino NASEM.

e– cigarete

E cigaretės, nikotinas ir vėžys


Ataskaitoje rasta įtikinamų įrodymų, kad e-cigaretė turi labai įvairių medžiagų, kurios gali būti toksiškos. Tačiau ataskaitoje taip pat rasta įtikinamų įrodymų. Jeigu visiškai pakeitus e cigaretes degiosiomis tabako cigaretėmis sumažėja vartotojų susidurimas su daugybe toksiškų ir kancerogeninių medžiagų, esančių degiose tabako cigaretėse“.

Kalbant apie nikotino vartojimą, ataskaitoje pateikiami „svarbūs įrodymai“, kad patyrusių suaugusių e-cigarečių vartotojams e-cigarečių poveikis nikotinui gali būti panašus į tą patį, kurį sukelia degios tabako cigaretės “.

Taip pat yra svarių įrodymų, kad „širdies ritmas padidėja po e-cigarečių suvartojamo nikotino“ ir kad „kai kurios cheminės medžiagos, esančios e-cigarečių aerozoliuose (pvz., Formaldehidas, akroleinas), gali sukelti DNR pažeidimus ir mutagenezę“.

Tai svarbu, nes iš to mes galime pagrįstai daryti išvadą, kad ilgalaikis e-cigarečių vartojimas gali padidinti vėžio riziką. Tiesą sakant, ataskaita remiasi tyrimais su gyvūnais, kuriuose buvo naudojami tarpiniai vėžio biomarkeriai ir kurių rezultatai patvirtino šią hipotezę.

Kvėpavimo takų ir vystymosi poveikis. e cigarete

Kvėpavimo takų ir vystymosi poveikis e cigaretė.


„Nėra jokių įrodymų, ar e cigaretė sukelia kvėpavimo takų ligas žmonėms.

Tačiau nuodugni esamų tyrimų analizė taip pat rado vidutinių įrodymų, kad e-cigaretės gali padidinti paauglių kosulį ir švokštimą, taip pat padidėja astmos paūmėjimai.

Tačiau poveikis suaugusiems vartotojams gali šiek tiek skirtis. Ataskaitoje rasta „nedaug įrodymų, kad plaučių funkcija ir kvėpavimo takų simptomai pagerėja tarp suaugusių rūkorių, sergančių astma, kurie visiškai ar iš dalies pereina prie e-cigarečių“.

Taip pat rasta nedaug įrodymų, kad „lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) paūmėjimai sumažėja tarp suaugusiųjų, sergančių LOPL, kurie visiškai ar iš dalies pereina prie e-cigarečių“.

Kalbant apie nėštumą ir poveikį vystymuisi, ataskaitoje rasta „neturima jokių įrodymų, ar e-cigaretės daro įtaką nėštumo rezultatams“. Taip pat nepakanka įrodymų, ar motinos vartojama e cigaretė daro įtaką vaisiaus vystymuisi“.

„E-cigaretės negali būti tiesiog priskiriamos prie naudingų ar kenksmingų kategorijų“, – sako Davidas Eatonas, Nacionalinį mokslų, inžinerijos ir medicinos akademijos (NASEM) komiteto pirmininkas.

https://vapecloud.lt/elektronines-cigaretes-kas-tai/

https://lt.wikipedia.org/wiki/Elektronin%C4%97_cigaret%C4%97

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://www.on.lt