Elektroninės cigaretės – kas tai?

Dažnai girdime žodį elektroninės cigaretės, bet ar susimąstome kas tai yra? 

 
Elektroninės cigaretės, el. cigaretės, e-cigaretės– cigaretės formos elektrinis inhaliatorius, kurio garuose yra nikotino tirpalo. 

Elektroninės cigaretės dalys: 

Elektronines cigaretės dalys
 • Kandiklis 
 • Kaitiklis 
 • Kapsulė 
 • Vielos ritė 
 • E – skysčio talpa 
 • Jungiklis  
 • Ličio jonų akumuliatorius  
 • Mikro USB lizdas 
 • Įkrovimo kabelis  

   E– cigaretės buvo išrastos 2003 metais (Kinijoje) , o ir labai greitai, maždaug po trijų metų pasiekė  Europa, taip pat ir Lietuvą. Tokios rūšies cigaretės buvo sukurtos tam, kad sumažinti paprastų cigarečių daroma poveikį sveikatai, bei gyvenimo kokybei. Žinoma, elektroninės cigaretės, išradėjai ją bandė padaryti tokią, kuri suteiktu tokius pačius pojūčius kaip paprastoji cigaretė, tačiau dėl to neišvengė cigarečių daromo poveikio, o jį tik sumažino.  

Elektroninių cigarečių skysčio sudėtis: 

Elektroninių cigarečių skysčio sudėtis
 • Nikotinas 
 • Propilengikolis ir glicerolis  
 • Koncerogeninės medžiagos  
 • Sunkieji metalai 
 • Kietosios dalelės 
 • Skonį ir kvapą suteikiančios medžiagos  

   E–skysčių gamintojai gamina skysčius, kurių nikotino koncentracija  svyruoja nuo 0 iki 34 mg/ml. Šiuo metu populiariausi yra 6 , 12, 18 mg/ml. Lietuvoje leistina asmenims nuo 18 metų garinti ne didesnius kaip 20mg/ml Nikotino kiekį turinčius skysčius. Šiuo metu kai kurie žmones garina skysčius kurie yra virš 34 mg/ml ( šių skysčių gamintojai negamina) tai individualių asmenų ar grupės gaminamas e—skystis, kuris gali siekti virš 100mg/ml, tokie skysčiai yra nelegalūs. Perspėjimas: garinant tokio pobūdžio skysčius gali grėsti didelis  pavojus žmogaus sveikatai ar net gyvybei. 

Kaip veikia elektroninės cigaretės?

Kai vartotojas traukia orą apžiojęs kandiklį, jutiklis suaktyvina katinimo elementą, kuris garina kvapnųjį skysti, laikoma e – skysčio talpoje, tada asmuo įkvepia aerozolio tirpalą.

Kandiklis yra užtaisas pritvirtintas prie vamzdelio galo. Nedidelis plastikinis indas kandiklyje ( e skysčio talpykla) turi e – skysčio tirpalo sudrėkintą absorbuojančią medžiagą. Kasetę galima arba pakartotinai užpildyti, arba prireikus pakeisti kitą užpildytą užtaisą.

Kaitiklis yra kaitinimo elementas, kuris šildo skysti, sukeldamas jo garavimą. Tada tirpalą galima įkvėpti ar iškvėpti.

Baterija maitina kaitinimo elementą. Paprastai tai yra daugkartinio įkrovimo ličio jonų akumuliatorius.

Jugiklis įjungią šildytuvą, kai vartotojas naudoją prietaisą. Šviesos diodas gali pasirodyti, kai jis suaktyvinamas.

 Elektroninių cigarečių rūšys:

 • Elektroninė pypkė 
 • Elektroninis cigaras  
 • Didelio TD ( TD – talpyklos dydis) elektroninės cigaretės 
 • Vidutinio TD elektroninė cigaretė 
 • Vienkartinės elektroninės cigaretės 

   Poveikis sveikatai – dar ir dabar nėra žinomas tikslus poveikis sveikatai, kurį daro e – cigaretės, mokslininkai vis dar tiria ir aiškinasi kuo gali baigtis rūkymas šio pobūdžio cigaretes. Raginama jeigu yra galimybė nevartoti elektroninių cigarečių.  

   Kai kurie tyrimai rodo, kad e–cigaretės daro toksinį poveikį organizmo jungiamojo audinio ir embrioninėms kamieninėms ląstelėms, kuris gali sukelti mirtį, taip pat šios cigaretės silpnina organizmo aprūpinimą deguonimi ir sukelia daugelį ligų kaip burnos, plaučių stemplės vėžį. 

Elektroninės cigaretės – kas tai? ELEKTRONINĖS CIGARETĖS
Elektroninės cigaretės faktai

Elektroninių cigarečių istorija:

1927 m., Josephas Robinsonas pateikė paraišką elektroninio garintuvo patentui gauti. Jo paskirtis buvo, naudoti kartu su vaistiniais junginiais. Patentas buvo patvirtintas 1930 m. Įrenginys niekada nebuvo parduodamas. 1930 m. Jungtinių Valstijų prekių ženklų tarnyba pranešė apie dokumenta kuriame teigiama, „kad būtų galima laikyti vaistinius junginius, kurie yra elektriškai ar kitaip kaitinami, kad gautų inhaliacinius garus“. 1934 m. Dokumentas teigė, kad produktas yra „pritaikytas transformacijai, lakūs skysti vaistai bus verčiami į ypač smulkių dalelių garus arba į rūkus. ” 1936 m. buvo paskelbtas panašus patentas. Šie atvejai yra susiję su medicininio vartojimo garinimu.

Ankstyviausią e-cigaretę galima ptiskirti amerikiečiui Herbertui A. Gilbertui, kuris 1963 m. Užpatentavo „rūkančią be tabako cigaretę“, kuri apėmė „deginančio tabako ir popieriaus pakeitimą šildomu, drėgnu, skonio oru“. Šis prietaisas gamino aromatintą garą be nikotino. Licencija buvo išduota 1965 m. Gilberto išradimas pralenkė savo laiką. Buvo prototipų, tačiau tai sulaukė mažai dėmesio ir niekada nebuvo komercializuota, nes tuo metu rūkymas vis dar buvo madingas. 2013 m. Gilbertas teigė, kad šiandieninės elektrinės cigaretės atitinka pagrindinį dizainą, nurodytą jo originaliame patente. Cigaretė „Favor“, pristatyta 1986 m., Buvo dar vienas ankstyvas nedegus produktas, reklamuojamas kaip alternatyvus tabako gaminys, kurio sudėtyje yra nikotino.

Elektroninės cigaretės foto
E cigarettes pictures
E cigaretės internetu

Visuomenė ir kultūra

Elektroninės cigaretės vartotojai stipriai palaiko elektroninių cigarečių vartojimą, pardavimą, ir pirkimą. Laikui bėgant elektroninės cigaretės gali visiškai sužlugdyti tabako gaminių vartojimą.

Atsirado subkultūra, kuri save vadina „garintojų bendruomene“ ( angl. the vaping community) Šios kylančios subkultūros nariai e-cigaretes dažnai mato kaip saugesnę alternatyvą rūkymui , o kai kurie mano, kad tai yra hobis. Internetinis forumas E-Cig-Reviews.com buvo viena iš pirmųjų pagrindinių bendruomenių. Tai ir kiti internetiniai forumai, tokie kaip UKVaper.org, buvo mados pomėgio ištakos. Taip pat yra grupių „Facebook“ ir „Reddit“. Internetinių forumų, pagrįstų modifikacija, skaičius išaugo garintojų bendruomenėje.

Remiantis 2019 m. Tyrimu, energingai vertinant veiklą, susijusią su e-cigaretėmis, elgiamasi kaip neapmokamiems evangelikams. E-cigarečių įmonėse yra daug interneto atstovų, taip pat yra daugybė individualių apžvalgininkų, kurie tinklaraštyje ir tviteryje kalba apie su e-cigaretėmis susijusius gaminius. 2014 m. Antrosios pakopos medicinos žurnalo redakcija pareiškė, kad garintojai „taip pat vykdo žiaurius internetinius išpuolius prieš visus, kurie turi atkaklumo teigti, kad e cigaretes yra kas kita, išskyrus naujovę, kuri be rizikos gali išgelbėti tūkstančius gyvybių“ . Panieka tabakui yra kultūrų kultūros dalis. 2018 m. Apžvalgoje teigiama, kad tabako ir elektronines cigaretes gaminančios įmonės sąveikauja su vartotojais vykdydamos savo politinę darbotvarkę. Bendrovės naudoja internetines svetaines, socialinę žiniasklaidą ir rinkodarą, kad pritrauktų vartotojus į prieštaravimą sąskaitoms, kuriose įstatymai be dūmų įtraukti e-cigaretes. Tai panašu į tabako pramonės veiklą, vykstančią devintajame dešimtmetyje. Šie metodai buvo naudojami Europoje, siekiant sumažinti ES tabako gaminių direktyvą.

2013 m. Spalio mėn. Žmonių grupių lobizmas taip pat turėjo įtakos Tabako gaminių direktyvos sprendimui. Tabako gamintojai bendradarbiavo su organizacijomis, siekiančiomis skatinti e-cigarečių naudojimą, ir šios organizacijos dirbo siekdamos kliudyti teisės aktams, kuriais siekiama apriboti e-cigarečių naudojimą.

Keli faktai apie elektronines cigaretes:

 • Elektroninės cigaretės yra daug sveikesnės nei įprastos. Jūs galite rūkyti elektronines cigaretes visiškai nenaudojant nikotino, tuo metu jūsų organizmas patirs daug mažesnę žalą, negalime sakyti, kad tai visiškai nekenkia, bet kenkia daug mažiau.
 • Elektroninės cigaretės yra daug pigesnės nei įprastos. Naudojant jas jūs pajusite didelį skirtumą finansų atžvilgiu.
 • Elektronines cigaretes galima naudoti beveik visur. Lietuvos respublika dar nėra apibrėžusi specialių naudojimo reikalavimų e – cigaretėms, todėl ja galima naudoti visur.
 • Elektronones cigaretės gali padėti jums visiškai mesti rūkymą, tik reikia daug pastangų ir laiko.
 • Elektroninė cigaretė tikrai negali sprogti burnoje kaip rašo daug melagingų interneto svetainių.
 • E-cigaretės garai ir skystis turi TSNA , keturių cheminių junginių grupę, kuri, yra viena iš labiausiai kancerogeninių medžiagų tabako gaminiuose ir tabako dūmuose.
 • E – cigaretės yra sveikiausias, ekonomiškiausias ir kokybiškiausias pasirikimas įvertinus visus rūkymo būdus – kaljaną, cigarilę, pypkę, marihuaną, bongą, cigaretę, cigarą ir t.t.

https://www.15min.lt/tema/elektronines-cigaretes-51725

25 thoughts on “Elektroninės cigaretės – kas tai?

 1. Shirleen says:

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The overall look of
  your website is great, as well as the content!

 2. thailansk porr says:

  tube porr thailansk porr porr stallningar polsk porr sigrid bernson porr svnsk porr
  vad ar porr porr leijon fri svensk porr danish porr gratis dejting sverige gratis
  porr aldre free dansk mom porr gay porr film trans porr
  porr unga tjejer singlar i linkoping mia khalifa porr runkar porr kvinno porr ung porr porr mobil porr uddevalla stream porr norsk gratis porr gratis dejtingsidor flashback musik porr dvd porr
  runka till porr rov porr free hd porr big dick
  porr singlar i jonkoping mogna damer porr svensk porr lesbisk danish porr porr dotter porr brud carolina gynning porr runka till porr lisa hammar
  porr seriosa dejtingsidor resor for singlar 50+ aldre kvinnor porr ace wilder porr
  gratis porr videos dejt malmo barbie porr svensk porr free dejting appar gratis dino porr

 3. windows trick says:

  Dο yoս mind іf I quote a couple ⲟf уour articles ɑs l᧐ng aas I provide credit ɑnd sources
  back tߋ your website? Μy blog site iss in thе exact ѕame area
  of intereѕt аs yοurs and my visitors wouⅼԁ genuinely benefiot from ѕome of
  tһe іnformation yoou provide һere. Please let me know if thi oқay with yoᥙ.
  Regarԁѕ!

 4. game hack says:

  I believe this is among the such a lot significant info for me.
  And i’m satisfied reading your article. But should remark on some normal things, The web site taste is perfect,
  the articles is truly great : D. Excellent process, cheers

 5. mobile video says:

  Hey very cool blog!! Guy .. Excellent .. Wonderful .. I will bookmark your web site and take the feeds also?
  I am satisfied to seek out a lot of useful information right here within the submit, we’d like develop more techniques on this regard, thanks for sharing.
  . . . . .

 6. obat sipilis says:

  Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News.
  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Appreciate it

 7. pubg mobile hack apk says:

  I seriously love your site.. Excellent colors & theme.
  Did you build this website yourself? Please reply back as I’m hoping to
  create my own blog and would love to learn where you got this from or
  what the theme is called. Cheers!

 8. 5600sxt water softener says:

  Hello! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to
  get my blog to rank for some targeted keywords
  but I’m not seeing very good gains. If you know of any please share.
  Appreciate it!

 9. fleck 5600sxt 48000 grain water softener says:

  Please let me know if you’re looking for a author for
  your weblog. You have some really great articles and I believe I
  would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d love to write
  some material for your blog in exchange for a link back to
  mine. Please blast me an email if interested. Cheers!

 10. Wasir says:

  Greetіngs I am sⲟ thrilled I fоund your blog pagе,
  I really foᥙnd yߋu by error, while I ᴡas browsing on Askjeeve fⲟr sometһing elѕe, Аnyhow I am here now and ᴡould just liқe to sаy thanks
  for ɑ fantastic post and ɑ all round entertaining blog (I ɑlso love the theme/design), Ӏ don’t һave timе to browse it aⅼl at the minute bսt I havе bookmarked іt and аlso аdded yοur RSS feeds,
  so when I hɑve time Ι wilⅼ be back to reaԀ a ɡreat deal
  more, Ꮲlease do keep up tһe awesome ԝork.

 11. 5600sxt water softener says:

  Wow that was odd. I just wrote an very long comment but after I clicked submit my comment
  didn’t appear. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Regardless, just wanted to say excellent blog!

 12. دانلود فیلم says:

  Thank you, I have just been searching for information about this
  subject for a while and yours is the greatest I have found out so far.

  But, what concerning the conclusion? Are you sure about the source?

 13. 5600 water softener says:

  I would like to thank you for the efforts you’ve put
  in penning this website. I really hope to see the same high-grade content from
  you later on as well. In truth, your creative writing abilities
  has encouraged me to get my own website now 😉

 14. fleck 5600 says:

  Woah! I’m really loving the template/theme of this blog.

  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s tough to get that “perfect balance” between superb usability and appearance.
  I must say you have done a very good job with this.
  Also, the blog loads very quick for me on Opera.
  Superb Blog!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://www.on.lt