fbpx

Elektroninės cigaretės – kas tai?

Dažnai girdime žodį elektroninės cigaretės, bet ar susimąstome kas tai yra? 

 
Elektroninės cigaretės, el. cigaretės, e-cigaretės– cigaretės formos renkinis, elektrinis inhaliatorius, kurio garuose yra nikotino tirpalo.

Elektroninės cigaretės dalys: 

Elektronines cigaretės dalys
 • Kandiklis
 • Kaitiklis 
 • Kapsulė 
 • Vielos ritė 
 • E – skysčio talpa
 • Jungiklis  
 • Ličio jonų akumuliatorius  
 • Mikro USB lizdas
 • Įkrovimo kabelis

   E– cigaretės buvo išrastos 2003 metais (Kinijoje) , o ir labai greitai, maždaug po trijų metų pasiekė  Europa, taip pat ir Lietuvą. Tokios rūšies cigaretės buvo sukurtos tam, kad sumažinti paprastų cigarečių daroma poveikį sveikatai, (kad žmogus suvartotų kuo mažiau nikotino arba, kad visiškai nutrauktų rūkymą) bei gyvenimo kokybei. Žinoma, elektroninės cigaretės, išradėjai ją bandė padaryti tokią, kuri suteiktu tokius pačius pojūčius kaip paprastoji cigaretė, tačiau dėl to neišvengė cigarečių daromo poveikio, o jį tik sumažino.  

Elektroninių cigarečių skysčio sudėtis: 

Elektroninių cigarečių skysčio sudėtis
 • Nikotinas 
 • Propilengikolis ir glicerolis  
 • Koncerogeninės medžiagos  
 • Sunkieji metalai 
 • Kietosios dalelės 
 • Skonį ir kvapą suteikiančios medžiagos  

  

E skysčiai – sudaryti iš augalinio glicerino (AG) ar propileno glikolio (PG) arba makrogolio 400 (PEG400) bei nikotino. Būna įvarių skonių: tradicinio tabako, mėtos, kavos, vanilės, braškių ir t. t. Parduodami jau buteliukuose arba vienkartiniuose kartomaizeriuose.

E–skysčių gamintojai gamina skysčius, kurių nikotino koncentracija  svyruoja nuo 0 iki 34 mg/ml. Šiuo metu populiariausi yra 6 , 12, 18 mg/ml. Lietuvoje leistina asmenims nuo 18 metų garinti ne didesnius kaip 20mg/ml Nikotino kiekį turinčius skysčius. Šiuo metu kai kurie žmones garina skysčius kurie yra virš 34 mg/ml ( šių skysčių gamintojai negamina) tai individualių asmenų ar grupės gaminamas e—skystis, kuris gali siekti virš 100mg/ml, tokie skysčiai yra nelegalūs. Perspėjimas: garinant tokio pobūdžio skysčius gali grėsti didelis  pavojus žmogaus sveikatai ar net gyvybei. 

Kaip veikia elektroninės cigaretės?

Kai vartotojas traukia orą apžiojęs kandiklį, jutiklis suaktyvina katinimo elementą, kuris garina kvapnųjį skysti, laikoma e – skysčio talpoje, tada asmuo įkvepia aerozolio tirpalą.

Kandiklis yra užtaisas pritvirtintas prie vamzdelio galo. Nedidelis plastikinis indas kandiklyje ( e skysčio talpykla) turi e – skysčio tirpalo sudrėkintą absorbuojančią medžiagą. Kasetę galima arba pakartotinai užpildyti, arba prireikus pakeisti kitą užpildytą užtaisą.

Kaitiklis yra kaitinimo elementas, kuris šildo skysti, sukeldamas jo garavimą. Tada tirpalą galima įkvėpti ar iškvėpti. E-skystis talpykloje pasiekia maždaug 100–250 ° C (212–482 ° F) temperatūrą, kad susidarytų aerozoliniai garai.

Baterija maitina kaitinimo elementą. Paprastai tai yra daugkartinio įkrovimo ličio jonų akumuliatorius.

Jugiklis įjungią šildytuvą, kai vartotojas naudoją prietaisą. Šviesos diodas gali pasirodyti, kai jis suaktyvinamas.

E – skysčio talpa – į e skysčio talpą yra pilamas pasirinkto stiprumo elektroninis skystis. 

Mikro USB lizdas – yra skirtas tam, kad būtų galimą į specialią mikro USB lizdą talpinti įkrovimo kabelį, kuris krauna elektroninę cigaretę.

Įkrovimo kabelis – įkrovimo kabelis talpinasi į USB lizdą ir krauną e – cigaretės bateriją.

 Elektroninių cigarečių rūšys:

 • Elektroninė pypkė – tradicinė pypkė yra seiausias tabako rūkymo būdas. Elektroninė pypkė turi tokį pati dizainą ir išvaizda kaip ir tradicinė pypykė, bet ji yra naudojama garinti elektroninį skystį. Pypkę sudaro galvutė, kaklelis ir kandiklis visiškai viskas taip pat kaip ir orginale. Skirtingai nuo tradicines pypkės čia nereikia kompaktuoti tabako, ir uždegti degtukais ar žiebtuvėliu. Čia taip pat yra šildomas elektroninis skytstis ir yra išgarinamas garais. Tai yra daug patogesnis, sveikesnis ir geresnis variantas nei tradicinė pypkė.
 • Elektroninis cigaras – elektroninės cigaretės modeliai, didesni už cigaretes ir turintys pakartotinai užpildomus skysčių rezervuarus. Modifikacijos, surinktos iš pagrindinių dalių arba pakeitus esamus gaminius. Elektroniniai cigarai yra vienkartiniai arba tiekiami su įkraunamomis baterijomis ir keičiamomis nikotino kasetėmis. Cigaretėje yra kartomizatorius, prijungtas prie akumuliatoriaus. „Kartomizerį“ sudaro purkštuvas, apsuptas skystyje mirkyto poliuretano, kuris veikia kaip e-skysčio laikiklis. ,,Clearomizeriuose” arba „clearos“, skirtingai nuo kartotakų, naudojamas skaidrus bakas, į kurį įdedamas purkštuvas. Maitinimo šaltinis yra didžiausia e-cigaretės sudedamoji dalis, kuri dažnai yra įkraunama ličio jonų baterija.
 • Didelio TD ( TD – talpyklos dydis) elektroninės cigaretės.
 • Vidutinio TD elektroninė cigaretė.
 • Vienkartinės elektroninės cigaretės – vienkartinė elektroninė cigaretė yra skirta naudoti tik vieną kartą. Tai gali padėti žmonėms, kurie tik nori išbandyti e cigaretes arba metusiems rūkyti tradicinės cigaretės tam jog justų tokį patį jausmą kaip rūkydami cigaretes. Vienkartinio elemento viduje yra baterija, purkštuvas ir skonio kasetė, kurioje yra skysčio. Kai vartotojas įkvepia apžiojęs kandiklį, akumuliatorius įjungia purkštuvą, kuris sušildo skystį ir paverčia jį garais. Garai yra tai, ką vartotojas įkvepia ir iškvepia.

   Poveikis sveikatai – dar ir dabar nėra žinomas tikslus poveikis sveikatai, kurį daro e – cigaretės, mokslininkai vis dar tiria ir aiškinasi kuo gali baigtis rūkymas šio pobūdžio cigaretes. Raginama jeigu yra galimybė nevartoti elektroninių cigarečių.  

   Kai kurie tyrimai rodo, kad e–cigaretės daro toksinį poveikį organizmo jungiamojo audinio ir embrioninėms kamieninėms ląstelėms, kuris gali sukelti mirtį, taip pat šios cigaretės silpnina organizmo aprūpinimą deguonimi ir sukelia daugelį ligų kaip burnos, plaučių stemplės vėžį. 

Elektroninės cigaretės – kas tai? ELEKTRONINĖS CIGARETĖS
Elektroninės cigaretės faktai

Elektroninių cigarečių istorija:

1927 m., Josephas Robinsonas pateikė paraišką elektroninio garintuvo patentui gauti. Jo paskirtis buvo, naudoti kartu su vaistiniais junginiais. Patentas buvo patvirtintas 1930 m. Įrenginys niekada nebuvo parduodamas. 1930 m. Jungtinių Valstijų prekių ženklų tarnyba pranešė apie dokumenta kuriame teigiama, „kad būtų galima laikyti vaistinius junginius, kurie yra elektriškai ar kitaip kaitinami, kad gautų inhaliacinius garus“. 1934 m. Dokumentas teigė, kad produktas yra „pritaikytas transformacijai, lakūs skysti vaistai bus verčiami į ypač smulkių dalelių garus arba į rūkus. ” 1936 m. buvo paskelbtas panašus patentas. Šie atvejai yra susiję su medicininio vartojimo garinimu.

Ankstyviausią e-cigaretę galima ptiskirti amerikiečiui Herbertui A. Gilbertui, kuris 1963 m. Užpatentavo „rūkančią be tabako cigaretę“, kuri apėmė „deginančio tabako ir popieriaus pakeitimą šildomu, drėgnu, skonio oru“. Šis prietaisas gamino aromatintą garą be nikotino. Licencija buvo išduota 1965 m. Gilberto išradimas pralenkė savo laiką. Buvo prototipų, tačiau tai sulaukė mažai dėmesio ir niekada nebuvo komercializuota, nes tuo metu rūkymas vis dar buvo madingas. 2013 m. Gilbertas teigė, kad šiandieninės elektrinės cigaretės atitinka pagrindinį dizainą, nurodytą jo originaliame patente. Cigaretė „Favor“, pristatyta 1986 m., Buvo dar vienas ankstyvas nedegus produktas, reklamuojamas kaip alternatyvus tabako gaminys, kurio sudėtyje yra nikotino.

Elektroninės cigaretės foto
E cigarettes pictures
E cigaretės internetu

Visuomenė ir kultūra

Elektroninės cigaretės vartotojai stipriai palaiko elektroninių cigarečių vartojimą, pardavimą, ir pirkimą. Laikui bėgant elektroninės cigaretės gali visiškai sužlugdyti tabako gaminių vartojimą.

Atsirado subkultūra, kuri save vadina „garintojų bendruomene“ ( angl. the vaping community) Šios kylančios subkultūros nariai e-cigaretes dažnai mato kaip saugesnę alternatyvą rūkymui , o kai kurie mano, kad tai yra hobis. Internetinis forumas E-Cig-Reviews.com buvo viena iš pirmųjų pagrindinių bendruomenių. Tai ir kiti internetiniai forumai, tokie kaip UKVaper.org, buvo mados pomėgio ištakos. Taip pat yra grupių „Facebook“ ir „Reddit“. Internetinių forumų, pagrįstų modifikacija, skaičius išaugo garintojų bendruomenėje.

Remiantis 2019 m. Tyrimu, energingai vertinant veiklą, susijusią su e-cigaretėmis, elgiamasi kaip neapmokamiems evangelikams. E-cigarečių įmonėse yra daug interneto atstovų, taip pat yra daugybė individualių apžvalgininkų, kurie tinklaraštyje ir tviteryje kalba apie su e-cigaretėmis susijusius gaminius. 2014 m. Antrosios pakopos medicinos žurnalo redakcija pareiškė, kad garintojai „taip pat vykdo žiaurius internetinius išpuolius prieš visus, kurie turi atkaklumo teigti, kad e cigaretes yra kas kita, išskyrus naujovę, kuri be rizikos gali išgelbėti tūkstančius gyvybių“ . Panieka tabakui yra kultūrų kultūros dalis. 2018 m. Apžvalgoje teigiama, kad tabako ir elektronines cigaretes gaminančios įmonės sąveikauja su vartotojais vykdydamos savo politinę darbotvarkę. Bendrovės naudoja internetines svetaines, socialinę žiniasklaidą ir rinkodarą, kad pritrauktų vartotojus į prieštaravimą sąskaitoms, kuriose įstatymai be dūmų įtraukti e-cigaretes. Tai panašu į tabako pramonės veiklą, vykstančią devintajame dešimtmetyje. Šie metodai buvo naudojami Europoje, siekiant sumažinti ES tabako gaminių direktyvą.

2013 m. Spalio mėn. Žmonių grupių lobizmas taip pat turėjo įtakos Tabako gaminių direktyvos sprendimui. Tabako gamintojai bendradarbiavo su organizacijomis, siekiančiomis skatinti e-cigarečių naudojimą, ir šios organizacijos dirbo siekdamos kliudyti teisės aktams, kuriais siekiama apriboti e-cigarečių naudojimą.

Elektroninių cigarečių naudojimo priežastys.

E-cigarečių naudojimo priežastys yra įvairios. Daugumos vartotojų motyvacija yra susijusi su bandymu mesti rūkyti, tačiau didelė dalis vartojimo yra rekreacinė.

Vartotojai nurodo tris priežastis, kodėl reikia bandyti ir naudoti e-cigaretes:

 1. kaip priemonė mesti rūkyti tradicines cigaretes.
 2. Tai yra saugesnė alternatyva tradicinėms cigaretėms.
 3. Būdas patogiai apeiti įstatymus be dūmų.

Kai kurie vartotojai mėgsta mėgautis veikla tiesiog garinti. Daugelis e-cigarečių vartotojų jas naudoja, nes mano, kad jos yra saugesnės nei tradicinės cigaretės.

Kai kurios elektroninės cigaretės labai patinka žmonėms, besidomintiems technologijomis, norintiems pritaikyti savo prietaisus . Atrodo, kad tabako vartojimas yra paveldimas komponentas, kuris tikriausiai prisideda prie e-cigarečių naudojimo perėjimo nuo eksperimentavimo prie įprastinio vartojimo.

Rinkodara

Elektroninės cigaretės yra parduodamos kaip saugesnės už tabako cigaretes. Jos taip pat yra parduodamos ne rūkantiems asmenims. Didėja susirūpinimas, kad elektroninių cigarečių reklamos kampanijos nepagrįstai sutelktos į jaunus suaugusius, paauglius ir moteris.

Didelės tabako kompanijos labai padidino savo rinkodaros pastangas. Kai kurios kompanijos gali naudoti elektroninių cigarečių reklamą, siekdamos apgalvotai ar netyčia skatinti rūkymą, ir tai kelia susirūpinimą. 2018 m. Apžvalgoje teigiama, kad „e-cigarečių kompanijos sparčiai plėtėsi, naudodamos agresyvius rinkodaros pranešimus, panašius į tuos, kurie buvo naudojami cigarečių reklamai šeštajame ir septintajame dešimtmečiuose.E-cigarečių kompanijos naudoja metodus, kuriuos kadaise naudojo tabako pramonė įtikina jaunus žmones pradėti vartoti cigaretes. Tam tikru mastu reklamuojamos elektroninės cigaretės, kad būtų sukurta nerūkančių žmonių kultūra.

Elektroninių cigarečių rinkodaros temos, įskaitant seksualinį turinį ir klientų pasitenkinimą, yra lygiagrečios temoms ir metodams, kurie, kaip nustatyta, patrauklūs jaunimui ir jauniems suaugusiesiems tradicinėje cigarečių reklamoje ir populiarinime . 2017 m. Apžvalgoje rasta: „Tabako pramonė mato ateitį, kai reklamos lydi ir įgyja, o ne panaikina tabako vartojimą, ypač skirtą jaunimui.“ E-cigaretės ir nikotinas žiniasklaidoje reguliariai reklamuojami kaip saugūs ir netgi sveiki. prekės ženklų svetainėse, kelia susirūpinimą.

rinkodara elektronies cigaretes

Taip pat elektroninių cigarečių įmonės netgi telkiasi įžymybes, kad šios padėtų reklamuoti e cigaretes.

Įžymybių patvirtinimai naudojami siekiant skatinti e-cigarečių naudojimą:

 • 2012 m. Nacionalinėje JAV televizijos e. Cigarečių reklamos kampanijoje vaidino Stephenas Dorffas, iškvėpdamas „storą pliūpsnį“, kurį reklama apibūdina kaip „garus, o ne tabako dūmus“, rūkančius žmones skatinant pranešimu „Mes visi čia suaugę, atėjo laikas atsiimti mūsų laisvę atgal”. “Tabako pramonės priešininkai teigia, kad reklama, atsižvelgiant į ilgalaikį tabako reklamos draudimą televizijoje, pasirinko reklamos taktiką, kuria buvusios JAV žmonių kartos tapo priklausomos nuo tradicinių. cigaretės.
 • Cynthia Hallett iš nerūkančiųjų teisių amerikiečių apibūdino JAV reklamos kampaniją kaip bandymą „atkurti normą, kad rūkymas yra tinkamas, kad rūkymas yra efektingas ir priimtinas“
 • Pensilvanijos universiteto komunikacijos profesorius Josephas Cappella teigė, kad reklamos išdėstymas prie vandenyno turėjo parodyti gryno oro ryšį su nikotino produktu.
 • 2012 ir 2013 m. E-cigarečių kompanijos reklamavo didelę JAV televizijos auditoriją, kurioje dalyvavo 24 milijonai jaunų žmonių. Kanalai, kuriais e-cigarečių reklama sulaukė daugiausiai jaunimo (12–17 metų), buvo „AMC“, „Country Music Television“, „Comedy Central“, „WGN America“, „TV Land“ ir „VH1“.

Ekonomika

Parduodamų e-cigarečių skaičius kasmet auga

Nuo 2003 iki 2014 m, pardavimai vis augo ir neketino stoti, bet 2015 m. vartojimo augimas sulėtėjo. Tačiau nuo 2018 m. Sausio mėn. vartojimo augimas vėl pradėjo augti.

Visame pasaulyje 2014 m. E-cigarečių pardavimai sudarė apie 7,5milijardus eurų. Visame pasaulyje e-cigarečių pardavimai 2019 m. Sudarė apie 20 milijardo eurų. Elektroninių cigarečių pardavimai iki 2023 m. Galėtų viršyti tradicinių cigarečių pardavimus. Maždaug 30–50% visų e-cigarečių pardavimų vykdoma internete. Įsikūrusios tabako įmonės užima didelę dalį e-cigarečių rinkos.

Nuo 2018 m. 95 proc. Elektroninių cigarečių prietaisų buvo pagaminta Kinijoje, daugiausia Šendžene. Kinijos bendrovių e –skysčio rinkos dalis yra maža. 2014 m. Didėjo ir internetinių ir neprisijungusių pardavimų apimtys, kadangi Kinijoje degios cigaretės yra palyginti nebrangios, žemesnė kaina negali būti didelis veiksnys ten parduodant garinimo produktus.

2015 m. 80% viso e-cigarečių pardavimo parduotuvėse sudarė tabako kompanijų pagaminti produktai . Vieno tyrimo duomenimis, internetinių parduotuvių e-cigarečių pardavimas JAV pirmą kartą sumažėjo per keturių savaičių laikotarpį, pasibaigiantį 2014 m. Gegužės 10 d. ,,Wells Fargo” analitikė Bonnie Herzog šį nuosmukį priskiria pokyčiui vartotojų elgesyje, perkant labiau specializuotus prietaisus arba tai, ką ji vadina „garais-tankais-modifikacijomis (VTM)“, kurių Nielsen nestebi. ,,Wells Fargo” apskaičiavo, kad 2015 m. VTM sudarė 57% 3,5 milijardo JAV dolerių rinkos garų gaminiams. 2014 m. Pritaikomų e-cigarečių ir e-skysčio pardavimai eurais Europoje viršijo cigarečių pardavimus , nors iš esmės pritaikomi produktai yra pigesnė gariimo galimybė.

2014 m. Alternatyvų be dūmų prekybos asociacija apskaičiavo, kad Europoje veikė 35 000 „vape“ parduotuvių, tai yra daugiau nei trigubai, daugiau nei prieš metus.

ekonomika elektronines cigaretes

Keli faktai apie elektronines cigaretes:

 • Elektroninės cigaretės yra daug sveikesnės nei įprastos. Jūs galite rūkyti elektronines cigaretes visiškai nenaudojant nikotino, tuo metu jūsų organizmas patirs daug mažesnę žalą, negalime sakyti, kad tai visiškai nekenkia, bet kenkia daug mažiau.
 • Elektroninės cigaretės yra daug pigesnės nei įprastos. Naudojant jas jūs pajusite didelį skirtumą finansų atžvilgiu.
 • Elektronines cigaretes galima naudoti beveik visur. Lietuvos respublika dar nėra apibrėžusi specialių naudojimo reikalavimų e – cigaretėms, todėl ja galima naudoti visur.
 • Elektronones cigaretės gali padėti jums visiškai mesti rūkymą, tik reikia daug pastangų ir laiko.
 • Elektroninė cigaretė tikrai negali sprogti burnoje kaip rašo daug melagingų interneto svetainių.
 • E-cigaretės garai ir skystis turi TSNA , keturių cheminių junginių grupę, kuri, yra viena iš labiausiai kancerogeninių medžiagų tabako gaminiuose ir tabako dūmuose.
 • E – cigaretės yra sveikiausias, ekonomiškiausias ir kokybiškiausias pasirikimas įvertinus visus rūkymo būdus – kaljaną, cigarilę, pypkę, marihuaną, bongą, cigaretę, cigarą ir t.t.

https://www.15min.lt/tema/elektronines-cigaretes-51725

45 thoughts on “Elektroninės cigaretės – kas tai?

 1. Shirleen says:

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The overall look of
  your website is great, as well as the content!

 2. thailansk porr says:

  tube porr thailansk porr porr stallningar polsk porr sigrid bernson porr svnsk porr
  vad ar porr porr leijon fri svensk porr danish porr gratis dejting sverige gratis
  porr aldre free dansk mom porr gay porr film trans porr
  porr unga tjejer singlar i linkoping mia khalifa porr runkar porr kvinno porr ung porr porr mobil porr uddevalla stream porr norsk gratis porr gratis dejtingsidor flashback musik porr dvd porr
  runka till porr rov porr free hd porr big dick
  porr singlar i jonkoping mogna damer porr svensk porr lesbisk danish porr porr dotter porr brud carolina gynning porr runka till porr lisa hammar
  porr seriosa dejtingsidor resor for singlar 50+ aldre kvinnor porr ace wilder porr
  gratis porr videos dejt malmo barbie porr svensk porr free dejting appar gratis dino porr

 3. windows trick says:

  Dο yoս mind іf I quote a couple ⲟf уour articles ɑs l᧐ng aas I provide credit ɑnd sources
  back tߋ your website? Μy blog site iss in thе exact ѕame area
  of intereѕt аs yοurs and my visitors wouⅼԁ genuinely benefiot from ѕome of
  tһe іnformation yoou provide һere. Please let me know if thi oқay with yoᥙ.
  Regarԁѕ!

 4. game hack says:

  I believe this is among the such a lot significant info for me.
  And i’m satisfied reading your article. But should remark on some normal things, The web site taste is perfect,
  the articles is truly great : D. Excellent process, cheers

 5. mobile video says:

  Hey very cool blog!! Guy .. Excellent .. Wonderful .. I will bookmark your web site and take the feeds also?
  I am satisfied to seek out a lot of useful information right here within the submit, we’d like develop more techniques on this regard, thanks for sharing.
  . . . . .

 6. obat sipilis says:

  Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News.
  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Appreciate it

 7. pubg mobile hack apk says:

  I seriously love your site.. Excellent colors & theme.
  Did you build this website yourself? Please reply back as I’m hoping to
  create my own blog and would love to learn where you got this from or
  what the theme is called. Cheers!

 8. 5600sxt water softener says:

  Hello! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to
  get my blog to rank for some targeted keywords
  but I’m not seeing very good gains. If you know of any please share.
  Appreciate it!

 9. fleck 5600sxt 48000 grain water softener says:

  Please let me know if you’re looking for a author for
  your weblog. You have some really great articles and I believe I
  would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d love to write
  some material for your blog in exchange for a link back to
  mine. Please blast me an email if interested. Cheers!

 10. Wasir says:

  Greetіngs I am sⲟ thrilled I fоund your blog pagе,
  I really foᥙnd yߋu by error, while I ᴡas browsing on Askjeeve fⲟr sometһing elѕe, Аnyhow I am here now and ᴡould just liқe to sаy thanks
  for ɑ fantastic post and ɑ all round entertaining blog (I ɑlso love the theme/design), Ӏ don’t һave timе to browse it aⅼl at the minute bսt I havе bookmarked іt and аlso аdded yοur RSS feeds,
  so when I hɑve time Ι wilⅼ be back to reaԀ a ɡreat deal
  more, Ꮲlease do keep up tһe awesome ԝork.

 11. 5600sxt water softener says:

  Wow that was odd. I just wrote an very long comment but after I clicked submit my comment
  didn’t appear. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Regardless, just wanted to say excellent blog!

 12. دانلود فیلم says:

  Thank you, I have just been searching for information about this
  subject for a while and yours is the greatest I have found out so far.

  But, what concerning the conclusion? Are you sure about the source?

 13. 5600 water softener says:

  I would like to thank you for the efforts you’ve put
  in penning this website. I really hope to see the same high-grade content from
  you later on as well. In truth, your creative writing abilities
  has encouraged me to get my own website now 😉

 14. fleck 5600 says:

  Woah! I’m really loving the template/theme of this blog.

  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s tough to get that “perfect balance” between superb usability and appearance.
  I must say you have done a very good job with this.
  Also, the blog loads very quick for me on Opera.
  Superb Blog!

 15. Cansats says:

  Does your site have a contact page? I’m having a
  tough time locating it but, I’d like to send you an e-mail.
  I’ve got some creative ideas for your blog you might be interested in hearing.
  Either way, great blog and I look forward to seeing it expand over time.

 16. nogo says:

  I have been surfing online more than 4 hours today,
  yet I never found any interesting article like yours.
  It is pretty worth enough for me. Personally, if all
  web owners and bloggers made good content as you
  did, the net will be much more useful than ever before.|
  I couldn’t refrain from commenting. Very well written!|
  I will right away snatch your rss feed as I can not to
  find your email subscription link or e-newsletter service.
  Do you have any? Please permit me know in order that I could subscribe.
  Thanks.|
  It’s the best time to make some plans for the future and it’s time to be happy.
  I’ve read this post and if I could I want to suggest
  you some interesting things or advice. Perhaps you can write next articles referring to
  this article. I desire to read more things about it!|
  It’s appropriate time to make a few plans for the longer term and it is time to
  be happy. I’ve read this post and if I may I wish to recommend you some interesting things or suggestions.
  Maybe you can write next articles relating to this article.
  I desire to learn more issues about it!|
  I have been surfing online greater than three hours lately,
  but I never found any interesting article like yours. It’s beautiful price enough for me.
  Personally, if all website owners and bloggers made excellent content
  material as you probably did, the web can be much more useful
  than ever before.|
  Ahaa, its pleasant discussion concerning this post here at this web site, I have read all that, so now me also commenting at this place.|
  I am sure this piece of writing has touched all the internet users, its really really nice
  piece of writing on building up new web site.|
  Wow, this piece of writing is nice, my younger sister is analyzing these kinds of things,
  therefore I am going to let know her.|
  bookmarked!!, I love your web site!|
  Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this write-up and also the rest of the site is really good.|
  Hi, I do believe this is an excellent web site. I stumbledupon it ;
  ) I am going to return once again since i have book marked it.
  Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich
  and continue to help others.|
  Woah! I’m really digging the template/theme of this website.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s challenging to get that “perfect balance” between usability and appearance.

  I must say you’ve done a awesome job with this. Additionally, the blog
  loads very fast for me on Opera. Exceptional Blog!|
  These are truly wonderful ideas in concerning
  blogging. You have touched some fastidious points here.

  Any way keep up wrinting.|
  Everyone loves what you guys are usually up too. Such
  clever work and coverage! Keep up the wonderful works guys
  I’ve incorporated you guys to my personal blogroll.|
  Hi there! Someone in my Myspace group shared this site with us so I
  came to check it out. I’m definitely loving the information.
  I’m book-marking and will be tweeting this to my followers!

  Exceptional blog and amazing design and style.|
  I really like what you guys are usually up too. This sort of clever work and exposure!
  Keep up the amazing works guys I’ve added you guys to my blogroll.|
  Howdy would you mind sharing which blog platform
  you’re working with? I’m planning to start my own blog in the near future but I’m having a difficult time
  choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique.
  P.S My apologies for being off-topic but I had to ask!|
  Hello would you mind letting me know which hosting company you’re working
  with? I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers and
  I must say this blog loads a lot faster then most. Can you suggest a good hosting
  provider at a honest price? Many thanks, I appreciate
  it!|
  I love it when people get together and share views.
  Great blog, keep it up!|
  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how can we communicate?|
  Hello just wanted to give you a quick heads up. The words in your content seem to be running
  off the screen in Safari. I’m not sure if this is a format issue or something to do with web browser
  compatibility but I thought I’d post to let you know.
  The style and design look great though! Hope you get the problem resolved soon. Thanks|
  This is a topic which is close to my heart… Take care!

  Where are your contact details though?|
  It’s very effortless to find out any topic on web as compared to
  books, as I found this paragraph at this site.|
  Does your blog have a contact page? I’m having a tough time locating it but,
  I’d like to send you an email. I’ve got some creative ideas
  for your blog you might be interested in hearing. Either way, great site and I look forward
  to seeing it develop over time.|
  Hola! I’ve been following your web site for a long time now and finally
  got the courage to go ahead and give you a shout out from Porter Texas!
  Just wanted to mention keep up the good job!|
  Greetings from Ohio! I’m bored to tears at work so I decided
  to browse your site on my iphone during lunch break. I love the knowledge
  you present here and can’t wait to take a look when I get home.
  I’m amazed at how quick your blog loaded on my cell phone ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, wonderful site!|
  Its such as you read my thoughts! You seem to know so much about this,
  such as you wrote the ebook in it or something. I feel that you
  simply can do with a few % to drive the message house
  a little bit, but instead of that, that is magnificent blog.
  A great read. I’ll certainly be back.|
  I visited various websites except the audio feature for audio songs existing at this website is in fact fabulous.|
  Hi there, i read your blog from time to time and i own a
  similar one and i was just wondering if you get a lot of
  spam feedback? If so how do you protect against it, any
  plugin or anything you can recommend? I get so much lately it’s driving me insane so any assistance is very
  much appreciated.|
  Greetings! Very helpful advice in this particular post!

  It is the little changes which will make the most important changes.
  Many thanks for sharing!|
  I absolutely love your website.. Excellent colors & theme.

  Did you build this amazing site yourself? Please reply back as I’m planning to create my
  own personal website and would like to learn where you got this from
  or what the theme is named. Kudos!|
  Hello there! This blog post couldn’t be written much better!
  Reading through this post reminds me of my previous roommate!

  He continually kept preaching about this. I am going to send this article to him.
  Pretty sure he will have a very good read. Thanks for sharing!|
  Whoa! This blog looks exactly like my old one! It’s on a entirely different subject
  but it has pretty much the same page layout and design. Wonderful choice
  of colors!|
  There is certainly a lot to learn about this topic.
  I really like all of the points you have made.|
  You made some really good points there. I looked on the internet to learn more about the issue and found most individuals will go along with your
  views on this website.|
  Hello, I check your blogs on a regular basis. Your humoristic style is awesome, keep it up!|
  I simply couldn’t depart your site before suggesting that I extremely loved
  the standard information a person supply in your visitors?
  Is going to be back often to investigate cross-check new posts|
  I needed to thank you for this fantastic read!! I definitely loved every little
  bit of it. I have got you book-marked to look at new stuff you post…|
  Hi, just wanted to say, I loved this article. It was funny.

  Keep on posting!|
  Hello, I enjoy reading all of your article post.

  I wanted to write a little comment to support you.|
  I always spent my half an hour to read this webpage’s posts everyday along with a mug of coffee.|
  I always emailed this blog post page to all my friends, for the reason that if like to read it after that my
  links will too.|
  My coder is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on a number of websites for about a
  year and am anxious about switching to another platform. I have heard very good things about blogengine.net.

  Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?

  Any kind of help would be really appreciated!|
  Good day! I could have sworn I’ve been to this blog before but after looking at
  a few of the articles I realized it’s new to me.
  Anyways, I’m definitely happy I stumbled upon it and I’ll
  be bookmarking it and checking back regularly!|
  Wonderful work! That is the kind of info that are supposed to be shared across the web.
  Shame on Google for no longer positioning this submit higher!
  Come on over and talk over with my website . Thank you =) https://mwalimuwakiswahili.co.tz/tanzu-za-isimu/

 17. CBD Gummies says:

  I really love your blog.. Great colors & theme.
  Did you develop this site yourself? Please reply back as I’m wanting to
  create my own website and want to learn where you got this from or
  what the theme is named. Kudos!

 18. best cbd says:

  Hello, i read your blog from time to time and i own a
  similar one and i was just curious if you get a lot of spam
  responses? If so how do you reduce it, any plugin or
  anything you can advise? I get so much lately it’s driving me insane so any help is very much appreciated.

 19. Pingback: Google

 20. Pingback: Google

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://www.on.lt